counter create hit

مطالب مرتبط:

مراجعه۴میلیون و ۶۵۰هزار مسافر نوروزی به پایگاه های هلال احمر

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، از مراجعه ۴ میلیون و ۶۵۰ هزار مسافر نوروزی به هزار پایگاه سازمان جوانان هلال احمر خبر داد.

مراسم بزرگداشت روز جهانی اتیسم در باغ کتاب برگزار می شود

مراسم بزرگداشت روز جهانی اتیسم ، روز ۱۳ فروردین در گستره طبیعت برگزار شد و امروز مراسم تکمیلی این روز جهانی در باغ کتاب برگزار می شود.

پیشرفت های پزشکی ایران مانع از اعزام بیماران به خارج می شود

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، در دیدار نوروزی با کارکنان سازمان، خواستار جلب رضایتمندی بیشتر مراجعان به نظام پزشکی شد.

ارائه جدیدترین دستاوردهای پزشکی آکادمیک در زمینه بیماری های عفونی

دبیر علمی همایش بین المللی پزشکی آکادمیک ایران، گفت: جدیدترین دستاوردهای پزشکی آکادمیک با محوریت بیماری های عفونی، مغز و اعصاب، سم شناسی و غدد و متابولیسم در این همایش ارائه می شود. ...

درد مچ دست چه دلایلی می تواند داشته باشد؟

دردهای مچ دست شاید همراه یا بدون تورم ایجاد شوند. اگر شما از درد مچ دست رنج می برید، چند علل شایع و درمان های مرتبط با آنها را بشناسيد. نوشته درد مچ دست چه دلایلی می تواند داشته باشد؟ اولین بار در پزشکی. پدیدار شد. ...

تحویل اجساد هواپیمای تهران-یاسوج به پزشکی قانونی

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور می گوید تاکنون 201 قطعه از اجساد جان باختگان سانحه هوایی تهران ــ یاسوج به این سازمان برای تعیین هویت تحویل شده است.

تحویل اجساد پرواز یاسوج به پزشکی قانونی

تاکنون ۲۰۱ قطعه از اجساد جان باختگان سانحه هوایی تهران ــ یاسوج به پزشکی قانونی برای تعیین هویت تحویل شده اند.

10 نکته بهداشتی خیلی مهم در دوران عادت ماهانه

10 نکته بهداشتی خیلی مهم در دوران عادت ماهانه

10 نکته بهداشتی خیلی مهم در دوران عادت ماهانه دوران پریود یا عادت ماهانه از نظر رعایت بهداشت اهمیت زیادی دارد. رعایت نکردن نکات بهداشتی ممکن است منجر به بروز مشکلاتی برای خانم ها شود و آن ها را به دردسر بیندا ...

راسبوريکيس

Rasburicase

صفحه اصلی مگ: راسبوريکيس Factorto موارد و مقدار مصرف: موارد دوز گزارش خانه مگ: توصیه می شود دوز mg/kg 2/0 است که 30 دقیقه در طول مدت تزریق روزانه تا 5 روز از استفاده . مصرف دارو بیش از 5 سال و یا بیش از یک بار در روز توصیه نمی شود. این دارو در کنترل اولیه سطح اسید اوریک در بیماران مبتلا به loosh و لنفوم و تومورهای بدخیم به درمان edians. رفتن به محل کار. موارد منع مصرف و احتیاط: موارد منع مصرف و احتیاط موارد منع مصرف: عبارتند از: - افزایش حساسیت به این دارو واکنش های همولیتیک یا مت هموگلوبین به راسبوريکيس و یا هر یک از اجزای فرمولاسیون. کمبود g6pd. عوارض جانبی: عوارض جانبی عصب مرکزی: تب و سردرد. پوست: بثورات. دستگاه گوارش: تهوع, استفراغ, درد شکم، یبوست، موکوزیت، اسهال. خونی: نوتروپنی با تب، نوتروپنی. تنفسی: مشکلات تنفسی. سایر عوارض: سپسیس. مسمومیت و درمان تظاهرات بالینی: بیشترین مقدار مصرف این دارو mg/kg 3/1 به صورت تک دوز می باشد. هیچ عارضه جانبی در موارد مصرف بیش از حد مشاهده نشده است. درمان: بیمارانی که بیش از حد دارو مصرف کرده اند را باید مانیتور نمود و در صورت لزوم اقدامات حمایتی را شروع کرد. تداخل دارویی: تداخل دارویی تداخل معناداری شناخته نشده است. مکانیسم اثر: مکانیسم اثر Rasburicase تبدیل اسیداوریک کم محلول را به متابولیت محلول ترو غیر فعال (آلانتوئین) کاتالیز می کند. اوریک اسید مرحله نهایی کاتابولیسم پورین ها می باشد. فارماکوکینتیک: فارماکوکینتیک پخش: حجم توزیع آن ml/kg 127-110 در بچه ها می باشد و نیمه عمر آن در این جمعیت 18 ساعت است. حجم توزیع دارو در بالغین ml/kg 138-8/75 می باشد و نیمه عمر آن در این جمعیت 5/22-7/15 ساعت است. در بالغین، سن، جنس، سطح آنزیم های کبدی و کلیرانس کراتینین بر فارموکوکینتیک آن اثر ندارد. متابولیسم و دفع: اطلاعاتی در دسترس نبود. اشکال دارویی: اشکال دارویی: Injection , Powder for Reconstitution: 1.5 mg اطلاعات دیگر: طبقه بندی فارماکولوژیک: آنزیم ـ اورات اکسیداز (نوترکیب). طبقه بندی درمانی: آنتی متابولیک. طبقه بندی مصرف در بارداری: رده C نام های تجاری: Fasturtec ملاحظات اختصاصی 1- دارو باید مستقیماً داخل ورید و به آهستگی در مدت 30 دقیقه تزریق می شود. 2- درمان کموتراپی باید 4 تا 24 ساعت بعد از اولین دوز rasburicase شروع شود. 3- این دارو باید از راه جداگانه ای تزریق شود و تا حد امکان از راه سایر داروها وارد بدن نشود. 4- مایعات داخل وریدی که با این دارو داده می شوند به کاهش سطح اسیداوریک کمک می کنند. نکات قابل توصیه به بیمار به محض وقوع هر یک از علائم زیر پزشک خود را مطلع سازید: واکنش های آلرژیک، برونکواسپاسم، درد قفسة سینه، دیس پنه، هیپوکسی، افت فشارخون، کهیر و یا شوک. در صورت داشتن مشکل متابولیک کمبود G6PD نباید از این دارو استفاده کرد. مصرف در سالمندان: به صورت کلی هیچ تغییری در فارموکوکینتیک، ایمنی و اثربخشی بین بیماران مسن و جوان وجود ندارد. مصرف در کودکان: کنترل سطح اسیداوریک: mg/kg 2/0-5/0 یک بار در روز برای 5 روز. بررسی سطح الکترولیت ها، وضعیت هیدراسیون، غلظت اسیداوریک برای بررسی نیاز به دوز اضافه نیاز می باشد. مصرف در شیردهی: هنوز اطلاعاتی راجع به ترشح دارو در شیر مادر وجود ندارد اما از آنجا که اکثر داروها در شیر انسان ترشح می شوند و ایجاد عوارض جانبی شدید توسط این دارو، باید راجع به قطع دارو و با قطع شیردهی، توسط پزشک تصمیم گیری شود. اثر بر آزمایشهای تشخیصی سبب کاهش کاذب سطح اوریک اسید خون می شود.