counter create hit

مطالب مرتبط:

طنز؛ پکیج جمع بندی عید

علی بایبوردی در ستون طنز روزنامه قانون نوشت: مهم ترین سوالی که قبل از هر عید دیدنی پرسیده میشه، اینه که خونه شون اینترنت داره یا نه؟! اگه نداره ما رو الکی نبرین. کلی از برنامه هامون باید آپدیت شن و توقع ندارین با اینترنت خودمون این کارو بکنیم که؟! ...

ضرورت توسعه فیزیکی و نمایشگاه های موزه ملی ایران 

بازدید اعضای شورای شهر تهران از موزه ملی ایران و نمایشگاه های لوور و عکس های شادروان عباس کیارستمی به تاکید توسعه فیزیکی موزه مادر و تنوع بخشی و افزایش  نمایشگاه های ملی و بین المللی منجر شد. ...

ابلاغ آیین نامه برنامه های پژوهشکده قرآن و عترت دانشگاه آزاد

رئیس پژوهشکده قرآن وعترت دانشگاه آزاد اسلامی از ابلاغ آیین نامه این پژوهشکده برای برنامه های ماه مبارک رمضان به واحدهای دانشگاهی سراسر کشور خبرداد.

فراخوان اجرای آثار نمایشی در تماشاخانه سرو

گروه هنرهای نمایشی روایت فتح برای اجرای آثارنمایشی در «تماشاخانه سرو» فراخوان منتشرکرد.

پژوی خاموش، آتش گرفت

مدیر عامل سازمان آتش نشانی اعلام کرد: یک دستگاه خودروی سواری پژو مدل آر دی در خیابان 17 شهریور، متوقف بود، دچار آتش سوزی شد.

ظریف: استفاده از سلاح شیمیایی را محکوم می کنیم

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اینکه ایران از قربانیان کاربرد سلاح شیمیایی است، گفت: استفاده از اینگونه سلاح ها را همواره محکوم می کنیم.

نگاهی به ترجمه کتیبه چوبی مسجد و وام شلنگ قشم اثر بار از موزه ملی ایران

نگاهی به ترجمه کتیبه چوبی مسجد جامع قریه کوشه قشم اثری فاخر از موزه ملی ایران

به گزارش گروه فرهنگی آنا و بر اساس نوشتههای این کتیبه ما درک می کنیم که این کتیبه متعلق به مسجد به طور کلی در ۲۴۴ هجری قمری ساخته شده است. این مسجد در سال ۷۳۶ هجری قمری بر اثر زلزله ویران و آتش و در سال ۷۳۷ هجری در دست حاکم زمان مرمت است. ترجمه متن از نقطه ای به شرح زیر است: "به نام خدای مهربان مهربان این مسجد تجدید بنا شده در سال ۲۴۴ از مهاجرت پیامبر مصطفی (ص) بر او (پیامبر) بالای نردبان و صلح و عزیز و مهم است. در حالی که به مردم وارد میشدند ، کجا بود این Eesti و فضل و شرکت ها و کسب و کار بزرگ است. خداوند tandy که علاوه بر عبادت اولیاء و عبادت پارسایان خداوند مقامش را بالا ببرد پیوسته این مسجد برجستگی خاصی داشته، چون مرکز تجمع مردان بزرگ بوده است و با تشریف فرمایی رجال بزرگ خجسته و متبرک بوده و در طلب خوشی ها و نعمت ها و دفع سختی و تنگی مرتبه کمال را داشته است. ساختمان مذکور تا روز بیست و ششم رمضان المبارک سال ۷۳۶ پابرجا بود تا این که خورشید از مرکز آسمان به سمت غروب میل کرده بود که ریشه های خاک چنان به خود لرزید و زلزله بزرگی روی داد و ساختمان این مسجد شریف ویران گردید و آن علتی بود که توفیق یار مولی الملک اعظم سایه ... خدا در زمین، جانشین خلیفه امیرالمومنان قطب حق و دنیا و دین تهمتن بود خداوند بر اقتدار وی بیفزاید و مقامش را ارتقا دهد، فرزند پادشاه سعید (مرحوم) کردانشاه فرزند سلغر فرزند محمود، خداوند نامه عمل آن ها را در روز قیامت سفید کناد، تجدید بنا کردن آن مسجد به صورتی که بیننده آن را می بیند و اتمام بنای آن مسجد در ماه رجب المرجب سال ۷۳۷ هجری قمری بود. خداوند تعالی این کار نیک او را جاودانی ملک و عدالت وی پایه سازد تا سپاسگزار ولی خود باشد.» این کتیبه چوبی به شماره موزه: ۲۰۸۲۷ در تالار ایلخانی موزه دوران اسلامی موزه ملی ایران در معرض دید علاقمندان قرار دارد. لازم به ذکر است که به مناسبت ۲۸ صفر و ایام سوگواری رحلت پیامبر اعظم (ص) و شهادت اماح حسن مجتبی (ع) موزه ملی ایران ۱۳۹۶/۸/۲۶ تعطیل است.